Поради практичного працівника.

 

   Практика для студентів спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»  є невід’ємною складовою підготовки майбутніх фахівців. У період практики закладаються основи досвіду професійної діяльності, практичних умінь і навичок. Найбільш затребуваною характеристикою фахівця  є вміння приймати самостійні рішення під час роботи у виробничих умовах.

 

 

   Своїм досвідом зі студентами поділився Костянтин Волович, який працював декілька років керівником відділу приймання супермаркету «Фреш». Він розповів про всі важливі моменти під час приймання товару, роботу адміністратора торговельного залу, дав поради студентам. Зокрема, нагадав про показники ефективності в роботі супермаркету: оборот, прибуток, кількість чеків, середній чек.  Оборот є результатом взаємодії як мінімум двох факторів: ціни та кількості продажів. Зіставляючи показники зростання ( або зменшення) обороту та кількості продажів, можна зрозуміти за рахунок чого зросла виручка.

   Наприклад: якщо Оборот збільшився на 10%, тоді як Кількість продажів - на 3,5%, це вказує, що виручка зросла переважно з допомогою підвищення Цін. Ціна вплинула на збільшення обороту у розмірі 6,3% (1,10 : 1,035). Тобто, зростання цін, а не активізація покупців, призвела до збільшення обороту. Розрахунок, і ніякої магії! Саме тому викладачі так багато уваги  на заняттях приділяють вирішенню практичних задач.

    Артур Гаранжа висловлює думку всієї групи: «Радіємо, коли до нас приходять випускники, із задоволенням чекаємо на нові цікаві розповіді!»

     Дякуємо за змістовні зустрічі з Костянтином Воловичем, поради, відповіді на запитання. Відмітила для себе наскільки тісно поєднуються знання, які ми одержали у коледжі, з практикою. Такі зустрічі допомагають нам  бути підготовленими  до роботи у роздрібних торговельних підприємствах. А тісний зв’язок з випускниками –  візитівка нашого коледжу!

 

Любов Бутко, студентка гр. Т-391