Практика в Херсонському кооперативному економіко-правовому фаховому колледжі триває!

   Сьогодні, до студентів спеціальності “Право”, завітав адвокат, співзасновник Адвокатського об’єднання «Південна правова платформа», правозахисник, помічник-консультант члена Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України - Гринишак Микола Михайлович.

 

 

   Микола Михайлович розповів практикантам про особливості адвокатської діяльності, про роботу адвоката під час досудовому розслідуванні, представництво та захист обвинуваченого у суді, про протистояння прокурорів та адвокатів, поділився досвідом у просуванні своєї адвокатської практики для залучення клієнтів, зазначивши зрештою, що найкраща реклама для  адвоката – це задоволені клієнти та виграні справи.  

   Також адвокат зазначив, наскільки важливо досконально орієнтуватися  в найдрібніших деталях матеріалів кримінальної справи, адже від цього залежить життя людини. Наголосив на тому, що бездоганне знання певних навчальних предметів не є принциповим, адже головне, щоб було цікаво в ньому розібратись, мати бажання, і йти тільки вперед, багато практикуватися. Такі поради безцінні! Об’єктивний погляд професіонала, закоханого у свою справу, підштовхує студентів до розуміння наскільки нелегким і відповідальним є шлях юриста, як багато треба працювати над собою, щоб навчитися не лише юридичній етиці, а і майстерності відстоювати закон та справедливість. Важливо для юриста знати не лише українську мову, вчитись грамотно та правильно складати процесуальні документи, але й освоїти іноземну, що відкриває додаткові горизонти у професії. Поділився тонкощами розмежування кримінальної та адміністративної відповідальності, адже інколи грань є дуже тонкою, а похибка в один міліграм відмежовує проступок від злочину. Не оминув увагою , наш гість і медіа право, розповівши своє ставлення до нового Закону України «Про медіа», котрий на його думку є черговим важливим кроком України на шляху до євроінтеграції.

 

 

   Студенти задавали багато питань і з захопленням слухали відповіді  Миколи Михайловича. Серед них були: “Чи є позитивні зміни в судовій системі?”, “Які знання, крім юридичних, необхідні для успішної адвокатської діяльності?”, “Чи були якісь справи, які ви програвали, і з яких причин?”, “З якими справами вам найбільше подобається працювати?”, “Чи є зараз під час війни багато справ, чи до війни було більше?”, “По скільки годин в день витрачає адвокат на роботу?”, “Скільки часу пішло на створення клієнтської бази?”, ”, “Які вимоги адвокат ставить до своїх майбутніх працівників?”, “Чи доводилося вести справи, якщо підзахисний дійсно винний ?»..

   Відповідь: «Так» , - на останнє  питання спершу збентежила нас, але згодом прийшло розуміння того, що  право на захист дійсно повинен мати кожен, навіть той, хто завідомо для адвоката винен у злочині, адже це один з основоположних принципів правосуддя, як невід’ємного елемента правової держави, до становленні  якої прагнемо усі ми.

   У кінці зустрічі, Микола Михайлович запитав присутніх, хто хоче поєднати своє  майбутнє з адвокатством. Багато студентів підняло руку. Правова система країни змінюється на краще, вона вже стала більш прозорою, і є надія, що саме серед нас є ті, хто буде допомагати правосуддю зміцнювати Україну та працювати для людей!

   Наостанок, адвокат побажав нам успіхів у навчанні, невпинно рухатись вперед, мати сили для мрій та їх реалізації.

Дякуємо за організовану та цікаву зустріч!

Студентка Групи П-491

Яна ВОЛКОВА