Спочатку мрії здаються неможливими,

потім неправдоподібними, а потім неминучими…

 

Крістофер Рів

   Нью-Йорк, Нью Джерсі, Даллас - міста, які стали рідними для нашої випускниці Ірини Остапчук. Віра у власні сили, відповідальність та бажання досягнути в житті більшого, допомагає Ірині зростати та покращувати своє життя навіть на іншому континенті, куди вона переїхала три роки тому.

 

 

    Чи було легко? Ні, звичайно, вийти із зони комфорту, залишити рідний дім, друзів, гарну роботу та цілком влаштоване життя було непросто. Бувало, що виклики, відчуття покинутості та самотності в іншій країні доводили до відчаю. Але проблеми Ірина використовувала як шанс для зростання, ризикувала, не боялася брати відповідальність за свої вчинки, діяла.

   Сьогодні  Ірина живе у Далласі, здобула другу освіту в американському коледжі, працює інтернет-маркетологом, розробляє стратегію просування  великої автомобільної компанії на ринку. І все це вона зробила сама, спираючись на невтомне прагнення і власні сили! Їй вдалося стати підприємцем, відкрити власну справу, перетворити хобі на професію, а починалось все з маленької мрії!

      У 2011 році Ірина переїхала із Великої Олександрівки  і вступила до коледжу на спеціальність «Товарознавство та комерційна діяльність». Допитлива студентка гарно навчалася, брала активну участь у науково-пошуковій роботі, а також із задоволенням відвідувала клуб «Єрудит» під керівництвом Ольги Володимирівни Сокальської, де грала в команді  розумників коледжу «Меркурій». Команда ХКЕПК неодноразово перемагала та отримувала призові місця на Всеукраїнському чемпіонаті «Що? Де? Коли?» на приз газети «Вісті». Разом із товаришами з клубу Ірина почала подорожувати Україною. Захоплення інтелектуальними іграми не минало, адже в колі друзів було і цікаво, і весело. Навчалася Ірина відмінно, але про власну справу навіть не мріяла.

      Після отримання диплому молодшого спеціаліста Ірина продовжила навчання в центрі   дистанційної освіти ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», який працює на базі коледжу, де у 2018 році здобула кваліфікацію Магістр. Цікавий досвід роботи за кордоном  вона отримала ще студенткою. За програмою «Інтеробмін» Ірина працювала в Болгарії рецепціоністом в готелі курорту Золоті піски. Завдяки високому рівню володіння англійською мовою, їй довірили зустрічати і поселяти гостей, а заробітна платня вже була вищою ніж у офіціантів або покоївок. Під час цієї роботи Іра зрозуміла, що іноземна мова є тим самим ключиком, який допомагає відчиняти двері у світ. Але забігаючи вперед зауважимо: в Сполучених Штатах молода дівчина відчула, що її знань недостатньо: американці розмовляють якось інакше - треба вчитися далі! Вона почала працювати над собою знову: дивитися фільми і серіали англійською, спочатку з субтитрами, потім без, вступила до американського коледжу. Допомогло й те, що Ірина знайшла роботу маркетолога, практика вдосконалила мову, адже професійна діяльність без гарного знання мови просто неможлива. Тому порада для всіх: хочете працювати у міжнародному просторі, а глобальні тенденції неминучі, - розпочніть з мови!

 

 

    Після закінчення коледжу та під час навчання  в університеті Ірина працювала маркетологом на виробничому підприємстві «Новий Стиль» у рідному Херсоні. Робота була цікавою, а наша випускниця зрозуміла для себе, що маркетинг може стати справою всього життя, адже аналітичні дослідження, запуск рекламних компаній, створення стратегії просування продукції на ринках – це саме те, що повністю розкривало інтелектуальний та творчий потенціал молодого фахівця. Зупинятися на досягнутому вона не збиралася. У вільний час мандрувала, продовжувала вдосконалювати англійську, грала в інтелектуальні ігри і навіть організовувала командну гру «Мафія». Хто знав, що захоплення інтелектуальними іграми відкриє можливості для додаткового заробітку за кордоном.

                  «Чому поїхала до Сполучених Штатів? – мабуть за «американською мрією», а може і в пошуках пригод,» - посміхається вона, - все виявилося непросто! Життя в Нью Йорку було виснажливим, саме тому згодом переїхала до меншого міста.

Звісно, це лише початок. Ірина не думає про успіх як про мету, адже для неї успіх і розвиток спільні поняття….Тобто успіх – це шлях… «Немає нічого більш дієвого для досягнення успіху, ніж зосередженість і дисципліна, – каже вона - Без дисципліни нічого не можливо, тому що успіх не буває разовим досягненням. Важливе розуміння пріоритетів і наполегливість, уміння переживати короткочасні поразки, просто інвестуючи їх у майбутнє».

 

    «Що стосується освіти, то саме вона сформувала мій світогляд, а диплом коледжу допоміг отримати першу роботу в Нью Йорку – каже Ірина Остапчук, - але водночас, швидкий подальший розвиток без постійного самовдосконалення – неможливий»

    Коли Херсон перебував в окупації, Ірина звернулася до керівництва коледжу, своїх колишніх вчителів зі словами підтримки: «Від усього серця та зі сльозами на очах дякую вам за вашу невтомну працю на благо української молоді та заради майбутніх поколінь Херсонщини та всієї України! Вже минуло три роки як я востаннє переступила поріг рідного коледжу. Захистивши диплом магістра я навіть гадки не мала наскільки важливим він є для моєго життя і кар’єри. Саме у коледжі закладено фундамент не тільки моєї професії як маркетолога, а людяності та любові до Батьківщини! Ваша працьовитість, наполегливість, щирість думок та любов до вашої справи – найцінніший скарб для України! Я пишаюся тим, що є випускницею Херсонського кооперативного економіко-правового фахового коледжу, що мене виховали і навчили саме ви!»

Ірина Качуровська