Квіти у полі там, де Крути…

Захист своєї Батьківщини – найсвятіший обов'язок кожного.
Справжні патріоти завжди героїчно відстоювали свободу свого народу, свою рідну землю. В історичній пам'яті українського народу збережено назавжди  героїчний бій під Крутами.
У масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невелика, і вона не є зразком військової майстерності для багатьох поколінь, проте це – символ нескореного духу нашої нації. Про трагічні події січня 1918 року створено сотні полумяних поетичних рядків, а відомий поет Павло Тичина закарбував їх на віки в народній пам'яті: 

На Аскольдовій могилі
Поховали їх-
Тридцять мучнів українців,

Славних, молодих

До 106-ї річниці трагічних подій під Крутами студенти літературно- журналістського гуртка « Пізнай світ» Херсонського кооперативного економіко- правового фахового коледжу разом із завідувачкою культурним сектором Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Б. А. Лавреньова Ларисою Баєвою  провели історично- літературний хронограф « Крути- невгасимий вогонь української волі».  Присутні студенти та гості мали можливість дізнатися про перебіг історичних подій та бій, що відбувся  на залізничній станції Крути за 130 кілометрів від Києва.  У своїй розповіді- презентації  пані Лариса  нагадала присутнім про жорстоку розправу російських більшовиків над українськими студентами. Вона наголосила на тому, що бій під Крутами - це  героїчна й, водночас, трагічна подія, яка ознаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі  та боронити її від ворога.  Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі та гідності.

Вони- студенти, курсанти, школярі- виявилися справжніми патріотами і без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу.

Дуже зворушливо та емоційно звучали рядки поезії  студентки Мазуркевич Єлизавети, яка додала ще й власну презентацію до полум'яних віршів. Визначально, що ця жертовна любов  до своєї нації та нашого народу зародилася в серцях молодих людей - найкращих представників українського студентства.

На жаль, історія повторюється, і сьогодні українці змушені знову відстоювати  свої права та кордони. Багато молодих патріотів- активних учасників відзначення Дня пам'яті  героїв Крут- зараз зі зброєю в руках крок за кроком наближають нашу перемогу над нащадками російсько- більшовицького агресора.

Серед тих, хто наближає  перемогу, – славні випускники нашого коледжу, які не побоялися взяти до рук зброю і стати на захист своєї рідної землі. Зовсім юні, молоді,  сповнені сил та віри, вони мужньо боронять Україну  ціною власного життя так само, як і ті молоді юнаки в далекому 1918 році.

Низький уклін їм за мужність, сміливість та відвагу!

  Тож пам'ятаймо про подвиг молодих людей, які в минулому і тепер захищають свою державу і право називатися українцями :

 

Слава слава Україні і її народу,

Що своїм життям безцінним захищав свободу,

Що довідну самостійність розумом відстояв,-
 Тричі слава Україні і її героям!

 

Думками поділилася  викладач української мови та літератури Тетяна Чистик.