Розпочався новий навчальний тиждень в Херсонському кооперативному економіко-правовому фаховому коледжі. До студентів спеціальності «Право» завітала завідувачка сектору аналітики та статистики Управління забезпечення примусового виконання рішень у Херсонській області, в АР Крим та місті Севастополі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Петрова Яна Олександрівна.

 

 

   Яна Олександрівна, розповіла про свій шлях у професії: як починала з посади діловода, потім працювала рядовим державним виконавцем, а зараз працює завідувачем сектору цілого регіону. Практичними були поради про те, що окрім навиків юридичної роботи працівник державної виконавчої служби повинен володіти здібностями психолога, тому що специфіка роботи пов’язана з постійним спілкуванням із людьми.

   «Рекомендую Вам перевірити себе і родичів на порталі Єдиного  реєстру боржників в Україні» - ці слова спочатку мене спантеличили, але потім Яна Олександрівна надала пояснення, чому важливо розуміти чи не маєш ти заборгованостей перед державою, або іншими фізичними та юридичними особами. Адже сьогодні Україна має розвинутий цифровий простір і бази даних, доступні для різноманітних служб та пересічних осіб, що допомагає не лише прискорити процес виконання судового рішення, а і посилити свідому відповідальність громадян за свої вчинки.

Одна з головних рекомендацій була про те, що важливо не боятися  труднощів, намагатися вирішити складні питання, звертатися за допомогою.

   На питання: «Що змінилося за 15 років діяльності на посаді державного службовця?», - Яна Олександрівна відповіла, що покращилася якість надання послуг, все стало більш доступно і зрозуміло, вирішення проблем займає менше часу. Головна мета держслужбовця – це близькість до людей, бажання дійсно допомогти.

«Все знати неможливо!» цими словами Яна хотіла довести, що всі закони знати неможливо, але навчання все одно відіграє величезну роль. Не треба боятися осуду, лише діяти і добиватися успіху, вчитися домовлятися з людьми. Комунікація відіграє дуже важливу роль в професії юриста.

   Зараз нам усім потрібна мотивація!  Зустрічі з професіоналами надихають і допомагають знаходити сили, рухатись далі заради майбутнього.

Марта МОЗИРКО

студентка групи П-291