📢 🔊 📢 Увага!!! Вступ без ЗНО та НТМ телефонуй до приймальної комісії - 0981711404. Ласкаво просимо! ☕ ☕ ☕

Корисні поради від студентів

Вчені розкрили секрет популярності чіпсів:

тепер їх оголосять наркотиком!

 

   За останні кілька тижнів картопляні чіпси стали чи не найбільш обговорюваною темою серед фахівців. Їм присвятили одразу кілька досліджень, результати яких мало радують любителів апетитних шматочків з оригінальними смаками. Нова заява, зроблена німецькими вченими, свідчить про те, що популярність чіпсів носить «нездоровий» характер і цілком може бути оголошена новою формою залежності. 

   Минулого тижня, вчені, вивчивши хімічний склад і процес виготовлення, визначили чіпси як продукт підвищує ризик розвитку цукрового діабету. На цей раз фахівцям вдалося відповісти на головне питання — чому чіпси такі популярні — що змушує нас, усвідомлюючи їх шкода, раз за разом відкривати нову пачку і насолоджуватися їх смаком?

   Спостерігаючи за поведінкою підлітків і людей середнього віку, дослідники з німецького Університету Ерланген-Нюрнберг, виявили неприємну закономірність — люди вкрай неохоче діляться чіпсами і часто не можуть зупинитися в процесі їх поїдання. Це наштовхнуло вчених на думку про те, що хімічний склад чіпсів впливає на головний мозок якимось «особливим» способом. З метою з’ясувати — що ж це за «особливий» спосіб, вчені провели експеримент над лабораторними мишами.

   Гризунам запропонували на вибір три порції продуктів — чіпси, суміш жирів і вуглеводів (аналог чіпсів по «природі») і звичайні продукти (овочі, фрукти). Результат виявився шокуючим — миші, які спробували чіпси, надалі їли тільки їх, неохоче вживаючи жиро-вуглеводну суміш і зовсім не бажаючи їсти овочі та фрукти!

   У спробах розібратися, фахівці вирішили вдатися до сканування головного мозку мишей, яке показало — в процесі поїдання чіпсів активізуються ділянки мозку, відповідальні за задоволення … аналогічні процеси відбуваються в головному мозку на початковій стадії формування наркотичної залежності!

Висновки німецьких вчених були однозначними — від чіпсів необхідно відмовитися! Людина не може контролювати свою любов до цього продукту, а враховуючи його «шкідливість» для здоров’я, це може призводити до небажаних і тяжких наслідків.