Історія бібліотеки розпочалася в 1928 році разом із створенням Херсонського кооперативного технікуму. Перші підручники дарували місцеві жителі, викладачі, студенти. І сьогодні у книгосховищі можна знайти багато довоєнних видань.
Під час Великої Вітчизняної війни бібліотеку разом із технікумом евакуювали на Урал, а в 1964 році, коли навчальний заклад переїхав до нової будівлі за адресою по проспекту Ушакова, на першому поверсі розмістилася бібліотека з абонементом і книгосховищем, а в гуртожитку – читальна зала.
Дбайливими руками бібліотекарів збиралися і зберігалися підручники, навчальні посібники, художня література, періодичні видання. Бібліотеку очолювали справжні патріоти своєї справи, надзвичайно закохані у книгу: Ольга Юхимівна Дунаєва-Воєнова, Тамара Савеліївна Сиромля, разом з ними працювали Людмила Іванівна Гриньова, Лариса Анатоліївна Орлова, Лариса Германівна Лєшукова.
Сьогодні бібліотека – це сучасний культурно-інформаційний центр, який налічує більше 46 тисяч примірників книг, 45 найменувань періодичних видань, має електронну бібліотеку, новітнє обладнання та програмне забезпечення. Зокрема електронний каталог та програма «Бібліограф» допомагають викладачам і студентам у пошуку необхідної інформації, а бібліотекарі Оксана Борисівна Арещенко та Валентина Леонтіївна Кривошей завжди готові підібрати літературу для науково-пошукової роботи, курсової, реферату, практичних і семінарських занять.
Вагомі переваги для користувачів надає електронна бібліотека, яка містить методичні та практичні матеріали відповідно до програм дисциплін, що вивчаються, електронні підручники, тестові завдання.
Бібліотека коледжу багато років співпрацює із обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олеся Гончара, центральною міською бібліотекою ім. Лесі Українки, Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.Лавреньова у напрямку підготовки спільних виховних і профорієнтаційних заходів.
Працівники бібліотеки роблять значний внесок у забезпечення високої якості викладання та навчання в коледжі, розвиток читацької культури, прищеплення молоді духовних, моральних та етичних цінностей.